Aktuality

Vodnímu domu se daří a chystá novinky na rok 2019

25.02. - Vodnímu domu se daří a chystá novinky na rok 2019

Ve čtvrtek 21. února proběhlo druhé setkání Rady Vodního domu. U jednoho stolu se sešli zástupci partnerů a odborníků, aby se seznámili s činností návštěvnického střediska v uplynulém roce a jednali o aktivitách a činnostech v roce nadcházejícím.  

 
Videotrasy nově na webu blanických rytířů

30.01. - Videotrasy nově na webu blanických rytířů

Nově si můžete na stránkách Kraje blanických rytířů prohlédnout 5 videotras. Ocení zejména ti, kdo potřebují informace o náročnosti a povrchu trasy – cyklisté, výletníci s kočárky nebo na vozíku, běžci… Díky videotrase si uděláte dobrou představu, do čeho jdete a kromě toho se dozvíte, jaké zajímavosti po cestě potkáte. Součástí videotrasy je i výškový profil.

 
Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

10.10. - Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

Výrobci z Podblanicka mají další možnost ucházet se o značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt. Certifikační komise zasedne na konci října a příjem žádostí končí 18. 10. v 16:00 hodin.

 
Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

15.08. - Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

13. srpen 2018 je datem vzniku zapsaného spolku Kraj blanických rytířů. Po čtrnácti letech práce vytváří doposud neformální uskupení obcí, neziskových organizací a podnikatelů v cestovním ruchu z Podblanicka oficiální organizaci. Jejím cílem je dosáhnout pro tento region certifikace oblastní turistické destinace.

 
Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

29.06. - Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

Velká turistická hra s rozhlednami, jejíž leták si můžete vyzvednout v infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou, Voticích a na jednotlivých rozhlednách a vyhlídkách, vám ukáže trochu jiný pohled na geopark Kraj blanických rytířů. Kromě rozhledu do členité krajiny Podblanicka vám bude za odpovědi na otázky hry odměnou pasování na Rytíře rozhleden a pokud se na vás usměje štěstí třeba také hlavní cena hry - let letadlem pro dvě osoby!
Během následujících týdnů vám postupně představíme všech devět rozhleden a vyhlídkových věží na území geoparku Kraj blanických rytířů. Už jste byli na rozhledně na Velkém Blaníku?

 

 

 
Vyšly nové Rytířské noviny

21.06. - Vyšly nové Rytířské noviny

Tradiční turistické noviny letí do světa. K dostání jsou v infocentrech a postupně je šíříme do turistických cílů v Kraji blanických rytířů.

 
Zveme na únorové akce!

24.01. - Zveme na únorové akce!

Přijměte pozvání na akce, které pro Vás nachystal Český svaz ochránců přírody Vlašim v únoru. Těšíme se s Vámi na viděnou a přejeme krásné mrazivé dny.

 
Přihlašování na tábory spuštěno!

10.01. - Přihlašování na tábory spuštěno!

S novým rokem přinášíme dětem možnost společného prožití letních prázdnin. Hlásit se můžete na tři turnusy příměstských táborů nebo na čtrnáctidenní pobytový tábor u Nemíže. Těšíme se na Vás, více informací ZDE.

 
Ferdinand letos představil dvě novinky

7.11. - Ferdinand letos představil dvě novinky

Pivovar Ferdinand Benešov slaví v letošním roce 120. výročí od založení pivovaru a také velký úspěch. Na trh uvedl novinku v podobě bezlepkového druhu piva a za tento ležák získal jen během několika měsíců už několik ocenění. V září navíc sládek Jaroslav Lebeda uvařil limitovanou edici mimořádného piva - Vídeňského ležáku.

 

 
Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

19.10. - Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

V sobotu 28. 10. 2017 se bude v prostorách paraZOO v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim konat velký HMYZÍ FESTIVAL.  Celý den již od 9.00 ráno bude probíhat bohatý program zakončený večerní přednáškou nazvanou Vícenohá potrava budoucnosti. Součástí akce je i ochutnávka hmyzích specialit.

 
<< -  1 2 3 4 5 6  -  >>